Jak wygrać życie?

W ubiegłym roku, w dniach 22-23-24 kwietnia 2022 roku udało się zorganizować tryptyk Jak wygrać życie?, który odbył się w Arenie Ostrów. Poniżej fotogaleria i relacja z wydarzenia oraz materiały wideo.

Podczas tryptyku zorganizowano warsztaty dla rodzin, dla kapłanów i szafarzy, dla sióstr zakonnych, dla młodzieży.

Materiały wg kolejności chronologicznej – piątek – sobota – niedziela.


Rodziny

Pierwszego dnia tryptyku „Jak wygrać życie?” gościliśmy w Arenie Ostrów RODZINY.


Sobota w Arenie

Drugi dzień tryptyku wypełniony był konferencjami, na które zaproszeni zostali kapłani, szafarze, siostry zakonne oraz młodzież.

W hali Arena Ostrów przygotowane zostały stoiska, gdzie można było skorzystać z darmowych porad dietetyków, fizjoterapeutów, zrobić podstawowe badania cukru, itp.

Na płycie Areny miały miejsce konferencje dla kapłanów i szafarzy, sióstr zakonnych oraz młodzieży, które poprowadzili ks. Teodor Sawielewicz i Siostra Anna Maria Pudełko AP. Do grupy kapłanów i szafarzy dotarł biskup Damian Bryl, który dołączył do nich podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dla młodzieży po konferencji ks. Teodor zrobił pokaz baniek mydlanych.

Sobotni wieczór zakończył koncert „Wieczór Uwielbienia” prowadzony przez zespół Ocaleni i Wspólnota Młodość LUBIĘ TO!


Sobota – 23.04.2022 r. Warsztaty dla młodzieży


Niedziela w Arenie

Niedziela to ostatni dzień tryptyku. W Arenie zorganizowano, m. in. Dzień Dawcy Szpiku, pokazy pierwszej pomocy czy „Z chemią za pan brat” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Głównym punktem była Eucharystia, której przewodniczył bp Damian Bryl. Po zakończniu Mszy św. miał miejsce „Wieczór Uwielbienia”, który poprowadził muzycznie Jakub Tomalak z Abba Pater Music oraz chórem warsztatów pieśni uwielbienia, który powstał specjalnie na tryptyk.


Eucharystia

Głównym punktem trzeciego dnia tryptyku Jak wygrać życie była Eucharystia, której przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl. Wcześniej w Arenie Ostrów odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wprowadzone zostały dziesięć relikwii.

Przed wniesieniem relikwii do Areny wniesiono figurę Michała Archanioła, patrona Ukrainy, którą wnieśli przedstawiciele policji i straży pożarnej. Wraz z nimi weszła Ukrainka wraz z dwojgiem dzieci, którzy złożyli kwiaty w barwach narodowych oraz odmówili Ojcze nasz w ojczystym języku. W przerwie pomiędzy uroczystym wprowadzeniu relikwii a Mszą św. świadectwo wygłosił Rafał Piech – Wojownik Maryi i samorządowiec.


Wieczór Uwielbienia

W niedzielę po zakończeniu Eucharystii miał miejsce „Wieczór Uwielbienia”, który poprowadził muzycznie Jakub Tomalak z Abba Pater Music oraz chórem warsztatów pieśni uwielbienia, który powstał specjalnie na tryptyk.