Wieczór Uwielbienia – Droga Światła
Zwieńczeniem Drogi Światła był Wieczór Uwielbienia pod kierunkiem Jakuba Tomalaka z zespołem KWU kocha wierny uwielbia.
Zobacz również:
Zwieńczeniem Drogi Światła był Wieczór Uwielbienia pod kierunkiem Jakuba Tomalaka z zespołem KWU kocha wierny uwielbia.
Zobacz również:
Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym zakończyło się Wieczorem Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadził ks. kan. Adam Kosmała, natomiast oprawę muzyczną zapewnił Jakub Tomalak z zespołem KWU kocha wierny uwielbia.
Naszą wędrówkę Drogą Światła i Jezusem Zmartwychwstałym zakończyliśmy uwielbiając Go w Najświętszym Sakramencie w naszym Ostrowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Punktem kulminacyjnym Drogi Światła, która przeszła ulicami Ostrowa Wielkopolskiego była Eucharystia sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem biskupa Łukasza Buzuna.
Przez trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu gościliśmy w 15 parafiach dwóch ostrowskich dekanatów. Celem naszej wizyty było wyjaśnienie czym jest sama Droga Światła ale przede wszystkim zaproszenie wiernych do modlitwy za daną parafię, kapłanów oraz całą wspólnotę ludzi.
Po raz drugi ulicami Ostrowa Wielkopolskiego przeszła Droga Światła, w której uczestniczyli wierni ze wszystkich parafii dekanatu ostrowskiego I oraz ostrowskiego II. Nabożeństwo rozpoczęło się na placu przed Konkatedrą.
Na zakończenie Drogi Światła sprawowana była Eucharystia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W Wigilię Bożego Miłosierdzia Mszy św. przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, który podczas homilii wskazał siedem podpowiedzi jak wygrać życie.